BEAUTY TIPS & TRICKS | DIY PEELING NA PERY, TVÁR A TELO

by

A

Ahojte! Dnes to bude článok z novej rubriky beauty tipy & triky. Všetko to budú jednoduché veci, tak ako aj u mojich DIY, ktoré zvládne každý.  Dnes si ukážeme ako si jednoducho doma vyrobiť peeling na pery,tvár a telo, a dominovať bude kokosový olej.
Najprv si povieme rozdiel medzi kokosovými olejmi. Naľavo je kokosový olej /rafinovaný/ z DM. Napravo mám bio extra panenský /nerafinovaný/ z Billy. Rafinovaný kokosový olej je vlastne výťažok z chemicky bielenej kokosovej dužiny, nemá chuť ani vôňu. To znamená že nemá také benefity ako nerafinovaný, ktorý sa získava z dužiny čerstvých kokosov, má aj chuť aj vôňu. Panenský = Nerafinovaný. Panenský je vždy síce drahší, ale o to kvalitnejší. Ten z DM používam na vymazanie foriem a na panvice. Panenský zoženiete napríklad TU.
Kokosový olej má neskutočne veľa benefitov, môžte ho používať ako: ♥ krém na tvár, hlavne ak trpíte suchou pokožkou tak ju zhydratuje a zjemní.    ♥ olej do kúpeľa  ♥ náhradu v receptoch za margarín a maslo ♥ masážny olej  ♥ odličovač, krásne a šetrne vám odlíči make-up  ♥ ak si s ním budete natierať mihalnice, mali by byť dlhšie a pevnejšie  ♥ môžte pridať lyžičku oleja do kávy namiesto mlieka/smotany  ♥ pomáha na rôzne ekzémy a vyrážky, ak sa spálite na slnku alebo máte inak poškodenú pokožku  ♥ ak si s ním budete umývať zuby malo by ich to vybieliť. 
1. Peeling na pery
Často mám problém že mám popraskané a suché pery, preto používam tento jednoduchý peeling ktorý mi ich zvláčni, zjemní a zbaví kožičky. Budeme potrebovať: cukor, med a nejaký kelímok v ktorom ho budeme skladovať. Jednoducho si med s cukrom zmiešame v pomere asi 1:1 a nalejeme do kelímku. 🙂 
 2. Peeling na telo
Roztopíme si kokosový olej, pridáme trstinový cukor tiež v pomere 1:1 a uskladníme v nejakom prázdnom obale. Tento peeling zbaví pokožku odumretých čiastočiek a pritom ju aj vyživí. 
3. Peeling na tvár 
Začneme tak isto zmiešaním kokosového oleja s trstinovým cukrom. V tomto prípade pridáme trochu citrónovej šťavy ktorá pleť rozžiari, a na väčšiu hydratáciu ešte med. 

4. Ešte tu mám posledný tip, a to masku na vlasy. Ak trpíte suchými a rozštiepenými končekmi ako ja, určite ho oceníte. Trochu kokosového oleja zmiešajte s vašim šampónom, naneste na vlasy, nechajte pôsobiť 5 minút a poriadne opláchnite. Upozorňujem že ku korienkom masku nedávajte, tam sú vlasy najzdravšie, vôbec to nepotrebujú a zbytočne by to vlasy zmastilo a zaťažilo.
Dúfam že sa vám článok páčil a niektorí z týchto tipov využijete. 🙂
5 Responses
 • Rozálie Metelková
  marec 5, 2016

  Super nápady, rozhodně vyzkouším ten peeling, protože peelingy mám ráda 🙂

  ROSEMDIARY

 • Mon Khaai
  marec 7, 2016

  Skvelé nápady ♥ Mne sa osvedčil peeling od alverde a Himalaye, no určite vyskúšam aj ten podľa tvojho návodu! 🙂

 • Lifestyle Birdie
  jún 28, 2016

  Kokosový olej jsem si nedávno koupila, jelikož na něj slyším samou chválu!! Tvoje tipy nejsou vyjimkou, takže určitě nějaké vyzkouším! 🙂
  http://www.lifestylebirdie.com

What do you think?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.