RIMMEL LONDON & MAYBELLINE

by

O

Opäť som nakupovala kozmetiku a preto tu dnes pre Vás mám trošku dlhšiu recenziu na moje novinky od Rimmel a Maybellin. Tieto produkty sú dosť známe takže ste ich určite už videli a možno aj vyskúšali, no ja som sa k nim dostala prvý krát až teraz, a poviem Vám niečo o mojich dojmoch. 

 

Začneme u make-upov. Povedala by som že moja pleť je zmiešaná (niekedy trochu mastná), a preto sa vždy snažím vyberať make-upy, ktoré mi ju pomôžu trochu zmatniť. Nemám rada make-upy ktoré sú moc tekuté, málo kryjú, šupinkujú sa a dlho na tvári nevydržia.. a myslím že práve tieto dva nemajú pre mňa ani jednu túto negatívnu vlastnosť. 
Prvým je penový make-up Maybelline Dream Matte Mousse. Pár penových make-upov som už v minulosti skúšala a svojou konzistenciou mi vyhovovali, no ich vlastnosti, ktoré vyžadujem od make-upu, o čosi zaostávali. Preto keď som videla túto novinku rozhodla som sa že ju vyskúšam.
Ako to u penových make-upov býva, v balení vyzerajú oveľa tmavšie ako reálne na pleti po rozotrení. V DMke som videla 5 odtieňov a začala som skúšať. Odporúčam to urobiť ako ja, make-upy dať na ruku, výjsť z predajne na denné svetlo a skúšať rozotierať tam. Mne zas “prekvapivo” sedel najviac najbledší odtieň 10 ivory, a to niesom teda moc bledá. 😀 Na poslednej fotke je vidieť ako tmavo vyzerá make-up na ruke, no po rozotrení sa krásne prispôsobí pokožke a vôbec nieje taký tmavý. 
Make-up sa krásne aplikuje prstami, vďaka penovej konzistencii je naozaj ľahký, takže nemáte pocit nejakej masky, a napriek tomu kryje naozaj dobre a na pleti drží super. Má SPF 15, balenie má 18ml, v DMke ho kúpite za cca 10eur, no v 101ke majú teraz akciu za 8€, tak ho určite vyskúšajte. 🙂 Myslím že sa mi práve podarilo nájsť vysnívaný make-up ktorý mi sedí a dlhšie pri ňom zostanem. 🙂 
 
Rimmel London Stay Matte. 
Tento zmatňujúci make-up pre svieži vzhľad som si kupovala skôr ako som vyskúšala vyššie spomínaný od Maybelline. Má hutnejšiu konzisteniu, stredné až vysoké krytie a ľahko sa rozotiera. Neviem posúdiť či nejako extra zmatňuje, no nelesknem sa po ňom tak, ako po niektorých tekutých make-upoch. 
Bol by aj fajn, keby najbledší odtieň 100 ivory, ktorý som si zobrala nebol aj tak nejaký divný tmavý, trochu do oranžova, čo mi dosť vadí. Niekde som videla recenziu že je to make-up pre bleduľky :D. Tak to neviem, možno len nesadol môjmu podtónu pleti. Takže keby mi odtieň sadol, bol by aj fajn, no s Maybellinom sa už ani porovnať nedá. 🙂 Balenie má 30ml a stojí okolo 6€. 
 
 Maybelline Affinitone Concealer
. Môj obľúbený tekutý korektor od Rimmelu Match Perfection mi došiel a ja som chcela vyskúšať niečo nové. Na tomto korektore sa mi páčil jeho praktický aplikátor a balenie. 
Konzistencia je fajn, pod oči a na prejasnenie pleti by bol tiež fajn, no “chybička se vloudila” a mám zas zlý odtieň :D. Nikde v našich drogérkach som nezohnala najbledší odtieň 01, tak som si zobrala 02 natural v domnení že hádam bude fajn, a nebude moc tmavý. Je to približne rovnaký odtieň ako u prvého make-upu od Maybelline. Myslím že stojí okolo 4€. 
Podkladové bázy pod make-up. Prvá je známe Baby Skin od Maybellin. Má takú hutnejšiu priehľadnú gélovú konzistenciu, ktorá sa krásne rozotrie a vsiakne do pokožky. Po aplikácií mám pleť takú hladkú a jemnú ako ešte po žiadnom prípravku ktorý som kedy použila. Vyplní vrásky a make-up sa lepšie nanáša a nezalieza do nich. Balenie má 22ml a stojí okolo 7-8€. Táto báza je naozaj super a myslím že aj toto menšie balenie vydrží dosť dlho lebo na aplikáciu ho stačí naozaj málo. Jediné negatívum je že táto báza obsahuje dosť silikónov takže nieje moc vhodná na každodenné použitie. 
Druhú som skúsila Fix & Protect od Rimmel London. Má jemnú a ľahkú konzistenciu bielej farby a tak krásne jemnučko vonia. Ľahko sa rozotiera a rýchlo sa vsiakne do pleti. Po tejto bázi je pleť trochu hladšia a jemnejšia ale nie až tak, ako po Baby Skin. Keďže má ľahšiu konzistenciu a SPF 25 bude určite super na leto. Balenie má 30ml a stojí okolo 4-5€. 
Poznáte alebo používate nejaký z týchto produktov? 🙂

 

4 Responses
 • Rozálie Metelková
  March 30, 2016

  Tuto bázi mám také a opravdu mi vydrží dlouho jak na tváři tak v balení 😀 Ten korektor bych chtěla zkusit 🙂

  ROSEMDIARY

 • Mon Khaai
  March 31, 2016

  Všetko to by som chcela vyskúšať! ♥

 • Janka Bianka
  September 17, 2016

  Mala som ten Stay Matte a mne ako bleduľke s ružovou pleťou sadol, len sa mi zdalo, že vytvára efekt masky, pleť vyzerala až príliš dokonalá, tak neprirodzene, takže som ho začala používať ako korektor.
  Bianka

What do you think?

Your email address will not be published.