JABLKOVO-ARAŠÍDOVÉ RUŽE/MUFFINY

by

J

Jablko a arašíové maslo. Túto úžasnú kombináciu Vám dnes ukážem. Mám pre vás recept na tieto zdravé jablkovo-arašídové ruže. Ja som si vymyslela vlastný recept na “lístkové cesto”, no ak sa vám ho nechce robiť, stačí ak si kúpite už hotové, no moc healthy to nebude. 🙂

Budeme potrebovať: 220g hladkej špaldovej múky
1 vajce
1 banán
2,5 PL kokosového oleja
jablko
arašídové maslo – zoženiete napríklad TU
citrón

Ak chcete použiť hotové lístkové cesto, tieto body preskočte.
Zmiešame si múku, vajíčko, pridáme trochu soli, roztlačený banán a kokosový olej. Vypracujeme si hutné cesto a dáme ho na pol hodiny do chladničky. Pomúčime si dosku aj cesto a rozvaľkáme ho na čo najtenšie to pôjde.

 

Jablko si nakrájame na tenké plátky, dáme ich do misky, zalejeme horúcou vodou do ktorej vyšťavíme citrón a necháme 10 minút nech zmäknú. Vyvaľkané cesto si rozkrájame na pásy, a potrieme ho buď arašídovým/mandľovým/kešu maslom ku ktorému ešte primiešame med alebo nejakým džemom. Jablká naukladáme na cesto, spodok trochu prehneme a pomaly rolujeme. Dáme ich do košíčkov nech sa nám cesto nerozpadne a pečieme na 200°C kým cesto nebude upečené (asi 20-25 minút) . Po vybratí ešte posypeme škoricou.
Ja používam cejlónsku škoricu ktorá je naozaj kvalitná oproti tej čo predávajú v normálnych obchodoch (druh cassia). Zoženiete ju napríklad TU.

 

Dobrú chuť! ♥

3 Responses

What do you think?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.