DIY ŠUMIVÉ BOMBY DO KÚPEĽA

by

Š

Šumivé bomby. Určite ste ich už postrehli, pretože ich je plný internet. A keďže rada vytváram rôzne diy, rozhodla som sa vám ukázať ako jednoducho si vyrobiť tieto bomby doma. Popravde, kým som sa dostala k tej správnej konzistencií bômb, tak aby držali pokope, nepukali, nerozpadávali sa a uschli, stálo ma to asi 5 zlých pokusov.
Budeme potrebovať:
sóda bikarbóna
kyselina citrónová monohydrát
kukuričný škrob
prázdnu flaštičku s rozprašovačom
formičky
Ja som do bômb pridala ešte hroznový olej, aby hydratoval pokožku pri kúpeli. Môžete to skúsiť aj s iným olejom, no neodporúčam kokosový, pretože bomby potom praskajú. Tiež som pridala prírodné esenciálne oleje/silice, ktoré majú pri kúpeli liečebné, posiĺnujúce či uvoľnujúce účinky. Na ozdobu som použila lupene ruží, levanduľu a medovku.

 

Postup som nefotila pretože je naozaj jednoduchý (a možno preto že som mala celé zababrané ruky, haha). Najprv si zmiešame sódu bikarbónu, kyselinu citrónovú a kukuričný škrob v pomere  3:2:1. Všetko to poriadne premiešame. Pridáme farbivo, pár kvapiek oleja a tiež pár kvapiek esenciálneho oleja. Znova všetko poriadne premiešame. Do prázdnej flaštičky si nalejeme čistú vodu a pomaly ju striekame na zmes. Pomaly preto, aby nám zmes hneď nevyšumela. Vždy medzitým premiešame (najlepšie rukami, no dajte si rukavice). Musíme sa dostať až k tomu aby zmes nebola mokrá, no ani suchá, no keď si ju dáte do ruky a stlačíte, mala by držať tvar. Vtedy môžeme začať plniť formičky, no ak chcete môžete buď do zmesi pridať ruže alebo nejaké bylinky, alebo len na ozdobu ich nasypať na spodok formičky a zasypať zmesou. Poriadne zmes utlačíme.
Jednoduchšie ako takéto kruhové formičky budú napríklad nejaké silikónové formičky na muffiny (alebo ak máte taký plech). Formičky necháme pár minút odpočívať a vyberieme. Najlepšie je ich nechať ešte aspoň jeden deň poriadne uschnúť. Tak čo poviete? 🙂 Ja si myslím že je to pekná drobnosť či už pre seba alebo ako darček pre niekoho iného.

 

Máte radi bomby do kúpeľa? Už ste si nejaké aj sami vyrobili? 🙂 

 

15 Responses
 • zuzkavkostce
  február 15, 2017

  Ty jsou krásný! já jsem vždy kupovala, když už. No neví, jestli do toho půjdu, ale jsem ráda za info, že toto taky jde vytvořit doma 🙂

 • Kateřina Výmolová
  február 15, 2017

  Jéé odkud máš ty formičky?
  Beauty by K.

 • ►Nadush
  február 16, 2017

  Skvelý nápad! Vyzerá naozaj krásne 🙂
  My blog: THE COLORFUL THOUGHTS

 • IVANNA
  február 16, 2017

  Naozaj skutočne úžasný a nápaditý návod! Šumivé bomby sú veľkým trendom a prečo si ich neurobiť doma, také aké nám vyhovujú? Ja nie som moc na tieto DIY veci, ale tieto bomby vyzerajú fakt skvelo!

  IVANNA/IVANXNA.BLOGSPOT.SK

 • Nehty z Česka – Lucie
  február 16, 2017

  Ty tvoje vypadají fakt nádherně 🙂 Já jsem se je taky pokoušela dělat ale tak krásné se mi nepovedly 😀

  • Lusyliana
   február 17, 2017

   Ďakujem 🙂 Poznám to, na šiesty pokus som našla tie správne pomery surovín 😀

 • Lenka Koubová
  február 17, 2017

  Tak tohle nejspíš zkusím 🙂

  eLblog

 • Anna z Cosmokočky
  február 19, 2017

  No tak to bych nedala tohle 😀 vypadají ale vážně skvěle, klobouk dolů. Já jelikož si moc nepotrpím na dlouhé koupele tak bomby moc nemusím, přijde mi to na mě zbytečně škoda 🙂

  Můj blog: Cosmokočka

 • Veronika Šanderová
  február 23, 2017

  Tak to vypadá fakt skvěle 🙂
  Gingernika

 • Dendy
  marec 6, 2017

  Vypadají nádherně. Až budeme mít vanu, tak si je také hodlám udělat, akorát nepoužiji žádné sušené květy, jelikož mi tyhle věci ve vaně překáží. 🙂

What do you think?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.