MY HAIR IS SO HAPPY!

by

V

V poslednej dobe si na vlasoch nechávam naozaj záležať. Predtým som nikdy moc neriešila akú kozmetiku na vlasy používam, čím si ich farbím, či mi to vlasy ničí a ako chemické to je. No čím sú moje vlasy dlhšie, tým viac starostlivosti potrebujú. O mojich vlasoch ste sa už čo to mohli dozvedieť aj v tomto videu. Ich opis v skratke je asi takýto: suché, 8 rokov farbené (a aj odfarbované), 6 rokov žehlené 2x za deň a 1x strihané. A presne pre to som sa rozhodla priniesť mojím vlasom niečo nové!

Pred nejakým mesiacom som prvý krát pri prechádzaní internetu narazila na produkt menom Olaplex. V skratke ide o produkt, ktorý sa dá použiť buď ako uzdravujúca kúra na vlasy alebo sa dá pridať do farby či peroxidu, ktoré vlasy potom neničia. Veľmi ma to zaujalo a hneď som si našla kaderníctvo, v ktorom tento produkt používajú a objednala sa na spomínanú kúru. Ak sa pýtate, či si kúru môžete urobiť aj doma, tak áno, jediný problém je s tým, že balenie tohto produktu je veľké (na viacero aplikácií) a priplatíte si za neho naozaj dosť. V kaderníctve táto kúra výjde od 25-50€, no samozrejme sa to môže líšiť. Výsledok kúry je hneď viditeľný. Možno niekoho sklamem, ak poviem, že rozštiepené končeky Vám to už dokopy nedá. No napriek tomu som s tým neskutočne spokojná. Vlasy boli hneď oveľa lesklejšie, jemnejšie, hladšie a neboli také vysušené, ako keď som prišla.

V kadernícte som si ešte pred odchodom kúpila doplnkový produkt Olaplex No.3 na domácu starostlivosť.  Pretože samozrejme že sa účinok tejto kúry postupne vytráca farbením či tepelnými úpravami. Teda by mal predĺžiť jej účinok. Má sa používať maximálne 1x týždenne pred umývaním, na mokré vlasy. Pôsobiť sa necháva minimálne 10 minút, no ja ho tam kľudne nechávam aj cez 30 minút. Čo sa týka ceny, za 100ml zaplatíte niečo okolo 22€, čo nie je málo. Tento produkt nie je vôbec nutný, no ja keď som už do toho išla so svojimi zničenými vlasmi, chcela som pre ne urobiť maximum.

Ja by som určite chcela na túto kúru chodiť pravidelne, aspoň 1x za dva mesiace. Pretože mi ešte doposiaľ nič tak nezlepšilo stav vlasov, ako práve Olaplex kúra. Takže ak si vlasy farbíte či ich máte suché, lámavé a akoby bez života, určite Vám táto kúra pomôže.

 

Medzi produkty, ktoré v poslednej dobe robia moje vlasy šťastnými je táto farbiaca maska na vlasy značky Maria Nila. Určite ste už o týchto maskách počuli, no ak nie, sú to prírodné, vegánske masky bez silikónov a parabénov, ktoré by mali zafarbiť vlasy. Ja som si vybrala odtieň Autumn Red, ktorý je veľmi podobný mojej farbe, ktorú používam posledné 2 roky. Dlho som nad kúpou váhala, pretože dať 28€ za masku na vlasy nie je pre mňa bežné. 😀 Myslela som si, že mi na moje tmavé vlasy farba vôbec nechytí a preto som sa na to spýtala kaderníčky, ktorá mi povedala že by chytiť mala. A neľutujem! Tento môj odtieň mi naozaj na moje vlasy chytá a to, aké jemné a vyživené vlasy po tejto maske mám, som snáď po žiadnej ešte nemala!

Čo sa mi tiež veľmi páči, je jednoduché používanie. Maska sa aplikuje na mokré vlasy a mala by sa nechať pôsobiť 3-10 minút, no ja ju na vlasoch nechávam aj cez 30 minút. Na vlasoch by mala vydržať 4-10 umytí, čo nepotvrdím pretože si ju dávam každé štvrté umývanie, a v podstate sa mi vymíva aj moja bordová farba pod ňou. 😀 Nemyslím si, že keby si ju objednám napríklad v modrej či oranžovej by na moje vlasy chytila, no táto farba mi presne sadla.  Ak pre toto tiež váhate, môžete zájsť do kaderníctva kde tieto farby majú a nechať sa s ňou nafarbiť bez toho, aby ste si museli kupovať celú masku. Čo nemôžem nespomenúť je jej neskutočné krásna ovocná (nechemická!) vôňa. ♥ Ani neviem, či existuje nejaký vlasový produkt, ktorý by som si zamilovala tak ako tento. S touto farbou si jednoducho farbenie naozaj užívam a keď to ešte aj mojím vlasov prospieva, čo môže byť lepšie? 🙂

PS: Možno ste už postrehli, možno nie, začala sa súťaž Bloger roka. Takže by som Vás chcela vyzvať, ak máte radi mňa či môj blog, dajte mi svoj hlas. Hlasovať môžete tu https://blogerroka.sk/2017/lusyliana/  Aby bol hlas platný, je nutné vyplniť emailovú adresu, na ktorú príde mail s potvrdzujúcim linkom, na ktorý treba kliknúť. Pozor, tento email často končí v spame – ak by ste ho nevedeli nájsť.  Predom ďakujem za každý hlas, moc si to cením

9 Responses
 • Aďa
  apríl 3, 2017

  Krásne vlasy <3

  • Lusyliana
   apríl 3, 2017

   Ďakujem 🙂

 • Marry
  apríl 3, 2017

  Na tú masku už pekne dlho pozerám a myslím, že si ju budem musieť zaobstarať! 🙂

  • Lusyliana
   apríl 4, 2017

   Tak dúfam že budeš spokojná 🙂

 • Markét.:)
  apríl 3, 2017

  Tuto značku neznám, ale máš nádherné vlasy 🙂

  • Lusyliana
   apríl 4, 2017

   Ďakujem ti 🙂

 • Papi Lapi
  apríl 10, 2017

  Keďže si farbím vlasy, jednoznačne sa musím bližšie pozrieť na tú masku, ktorú odporúčaš. Mám pocit, že v poslednej dobe už ani oleje na vlasy nezaberajú..

What do you think?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.