WHAT DOES MAKE-UP MEAN FOR ME?

by

M

Make-up. Túto činnosť vnímam ako hru. Ako zábavu, umenie, experimentovanie. Jednoducho nejaký spôsob sebavyjadrenia. Neberiem to ako nutnosť, bez ktorej by som nemohla výjsť z domu. Kedysi som make-up brala ako niečo, čím totálne zakryjem svoju tvár, svoje nedokonalosti. No nešla som na to správne. Čím viac krycí make-up či čím čiernejšie oči, tým mi to prišlo lepšie. Teraz viem že to nie je o zakrývaní nedokonalostí ale o zvýraznení predností. Ja sa zvyknem líčiť výraznejšie, pretože ma to proste baví. Baví ma skúšať rôzne farby, experimentovať s takými, ktoré som si myslela že by sa mi nikdy nehodili, hrať sa s tým ako vie kontúrovanie zmeniť tvár či si po novom užívať rozjasňovač a jeho odlesky, ako aj v dnešnom líčení. Milujem to, že výrazným bláznivým rúžom viem oživiť nie len svoju tvár, ale aj svoj outfit.

Myslím si, že každá žena by mala byť upravená, čo samozrejme neznamená nánosy líčidiel. Každému sa páči niečo iné, hodí sa mu niečo iné a pre každého je to “cez” alebo “moc” niekde inde. Niekomu príde “moc” výrazné oči a do toho tmavšie pery, inému len nezvyčajná či bláznivá farba pier. Vnímam to tak, že hranice v make-upe a hlavne vo farbách sa stále posúvajú.

Ja som kedysi nemala vôbec rada očné tiene a vyhýbala som sa im. A už vôbec by som nepovedala že niekedy budem na očiach nosiť výrazné farby, či teplé odtiene. Jednoducho som sa prestala báť skúšať nové veci. Už som zvyknutá na pohľady či reči ľudí, na ktorých je moje líčenie extravagantné. Líčenie nie je nič trvácne, čo by nešlo zmeniť. Tak prečo vyzerať každý deň tak isto? Prečo neskúsiť niečo nové a bláznivé? Niečo v čom sa budete cítiť dobre a keď sa budú ľudia divno pozerať, jednoducho sa usmejte. Nemusíte si vedieť dokonale namalovať obočie či nakresliť si krásnu mačaciu linku. Ak sa s make-upom budete cítiť dobre a sebavedome, nebude na tom vôbec záležať, pretože budete to sebavedomie vyžarovať. 🙂

Odkedy sa líčim sa moje techniky aj štýl líčenia neustále menil. Hutné a krycie make-upy som vystriedala tými ľahšími a prirodzenejšími. Tiež si viem už lepšie vybrať svoj farebný odtieň, pretože keď sa teraz pozerám späť, niekedy to bola naozaj tragédia. 😀 Možno je to aj tým, že sa moja pleť postupne menila z mastnej, a teraz už asi môžem povedať, na normálnu. Mačaciu linku nosím už zopár rokov a tak som si ju vytrénovala a viem si ju nakresliť za malú chvíľu. Čo sa tiež nezmenilo je to, že najviac asi inklinujem k tmavším, tlmenejším rúžom a stále sa vyhýbam takým prvoplánovým ružovým či moc bledým odtieňom s ktorými vyzerám dosť mŕtvolne. Trend, ktorý som si zamilovala je kontúrovanie a rozjasňovanie tváre. Fascinuje ma to, čo takáto jednoduchá vec vie urobiť s tvárou. No v podstate sa sama stále učím a objavujem, hlavne v oblasti obočia a očí. 

V dnešnom líčení som použila nejaké novinky od značky Nyx, ktorá patrí medzi moje obľúbene aj vďaka ich farebnému výberu aj naozaj bláznivých farieb, ktoré inde nezoženiete. Veľmi som sa tešila až vyskúšam paletku očných tieňov Lid Lingerie, ktorá je inšpirovaná mojími najobľúbenejšími tekutými matnými rúžmi. Paletka obsahuje krásne matné odtiene. Ja som konkrétne použila tmavo hnedý, fialovo-hnedý a krásny oranžový (či skôr oranžovo-hnedý alebo tehlový?) tieň, čo sa u mňa len tak nevidí, pretože neznášam oranžovú farbu. 😀 No jeho farba je veľmi zaujímavá a na očiach ma jednoducho baví. Čo sa týka kvality paletky – tiene sú krásne pigmentované aj bez použitia bázy pod očné tiene, sú veľmi jemne namleté a tým pádom je samozrejmé že prášia, no nie je to nič hrozné, a dobre sa s nimi pracuje na viečku. Za cenu myslím že okolo 10€ je to veľmi príjemná paletka.

Na oči som tiež použila linku na oči vo fixe Epic Ink Liner, ktorá má tenší, mäkkší hrot s ktorým sa krásne kreslí. Farba je matná čierno čierna. Myslím, že by nemala ani rýchlo vyschnúť, pretože má vnútri teliesko s ktorým môžete vždy “pohŕkať” a tak dať farbu do pohybu. Túto linku určite odporúčam.

Na pery som použila nový odtieň z mojich spomínaných obľúbených rúžov Lip Lingerie s názvom Buster. Krásna tlmená fialová s kvapkou hnedej, ktorá ma hneď očarila.

Aj keď som chcela aby v tomto líčení hrali hlavnú úlohu oči, myslím že rozjasňovač Away We Glow to totálne zaklincoval. Je to tekutý rozjasňovač v odtieni 02 State of Flux. Obsahuje nádherné biele, ružové či jemne fialkové trblietky a má neskutočné odlesky. Je ľahký a krémový a to, ako výrazný bude, si viete prispôsobiť. Ak chcete na tvári naozajstné diskogule, nie je problém. 😀 To že je tento rozjasňovač bomba som videla už pri prvom vyskúšaní na ruku. A to, že vždy uprednostňujem púdrové produkty nad krémovými, mi pri tomto vôbec nevadí.

Ostatné použité produkty:

Catrice HD Liquid coverage foundation – 010 Light Beige

Maybelline FIT me! korektor – 15

Nyx Highlight & contour pro palette

Yver Rocher exy Pulp mascara

Essence Matt Touch Blush – 20 Berry me up!

Milani Stay Put Brow Color – 05 Dark Brown 

No tags 8
15 Responses
 • Verca
  May 24, 2017

  Boze ty si kraasna! 🙂 A ten ruz je peckovy 🙂

  • Lusyliana
   May 24, 2017

   hah, budem sa červenať 😀 ďakujem 🙂

 • P.Kay | Nasklee
  May 24, 2017

  Skvelý článok! Úplne s tebou súhlasím, ja som tiež makeup najprv brala inak, mala som obdobia, kedy som si nevedela predstaviť ísť nenamalovaná do práce a potom zas som makeup zanedbávala úplne, proste sa to tak striedalo. Teraz som sa dostala do takého ideálneho stavu, kedy si makeup proste užívam, experimentujem, beriem ho ako zábavu a vlastne istým spôsobom hobby ..

  • Lusyliana
   May 24, 2017

   Ďakujem krásne <3

 • Lenka
  May 26, 2017

  Pekný článok 🙂 Tiež sa líčim výraznejšie a celkovo to mám s make-upom podobne ako ty. A tá farba rúžu vyzerá skvele 🙂 Inak ty máš tetovanie?

  • Lusyliana
   May 26, 2017

   Ďakujem! 🙂 Áno, pár mesiacov dozadu som o ňom písala 🙂

 • Alena
  May 29, 2017

  Krásne líčenie. Závidím ti (ale v dobrom) tvoje krásne husté obočie 🙂

  • Lusyliana
   May 29, 2017

   Ďakujem ti krásne 🙂

 • Drew
  June 21, 2017

  perfektná farba vlasov a super článok 🙂 úplne súhlasím, ja sa každý deň líčim inak alebo nijako, ako mám chuť 🙂 a preto ma to veľmi baví 🙂
  http://drewsbeauty.com/

  • Lusyliana
   June 23, 2017

   Ďakujem krásne 🙂

 • Dominika Makarová
  June 22, 2017

  Priznám sa, na prvý pohľad sa mi toto tvoje líčenie zdalo moc výrazné a preto sa mi ani nechcelo čítať článok, ale keďže sa mi celkovo tvoj blog páči, zaujímal ma tvoj článok a tak som si ho prečítala. A veľmi dobre som urobila, je krásne, že už sa nebojíš tlaku okolia, že máš svoj názor a podľa článku ho vieš aj predať. K tomu ako si písala, že sa stále nemôžeš dostať k tomu jemnejšiemu líčenie a že vyzeráš ,,mŕtvolne” si to celkom nemyslím, máš dosť výrazné vlasy a niekedy tá jemnosť hovorí o ženskosti, dievčenskosti. Si mladá a niekedy je aj výhra vedieť manipulovať s jemným líčením tak, aby si vyzerala tiež topka. Úprimne – keď som sa na teba pozrela na prvý kuk, vyzerá to trochu umelo, tak možno by som len trochu ubrala, ale je mi jasné, že je len vec subjektívneho názoru. Chcem, ale len to povedať, že by som ťa rada videla aj v jemnom líčení a som si 100% istá, že by ti to išlo super, ak nie ešte viac… 🙂

  • Lusyliana
   June 23, 2017

   Ďakujem za názor 🙂 To, že vyzerám mŕtvolne, platí keď si dám bledší rúž napríklad ako moje pery. Samozrejme že sa líčim aj prirodzenejšie, no mňa to takto sa líčiť jednoducho baví, cítim sa v tom a to myslím že ide 🙂

 • Bashena
  June 27, 2017

  Naaaadherne .. po paletke pokukujem a teraz som sa prrsvedcila ze ju potrebujem 😀 prosim ta porad kde na SR sa da objednat lebo mi to pride ako nadludsky vykon 🙂

  • Lusyliana
   June 29, 2017

   Objednať zatiaľ nikde bohužiaľ 🙁 Tiež sama čakám kedy už Nyx bude mať slovenský e-shop, tak sa hádam raz dočkáme 😀

What do you think?

Your email address will not be published.