UBRAN DECAY NOVINKY

by

A

Ako som Vám spomínala už v článku s novinkami, splnil sa mi jeden z takých mojich malých-veľkých blogerských snov a tým je spolupráca so značkou Urban Decay. Napriek tomu že je táto high-end značka veľmi známa a má hneď niekoľko ikonických produktov, ja som od tejto kozmetiky nikdy nič neskúšala, pretože ešte donedávna sa u nás ani nedala kúpiť. No a ja som taká, že si takéto drahšie produkty radšej kupujem a “ohmatám” osobne ako objednávam cez internet. Dnes tu mám všetko novinky, s ktorými som sa už nejakú chvíľu hrala a testovala. 🙂 Aj keď je táto značka cenovo vyššie, samozrejme to neznamená, že mi budú všetky produkty sedieť. Mám tu produkty, ktoré som si zamilovala, také ktoré mi sedia, no asi by som si ich sama nekúpila a tiež také, ktoré ma moc nezaujali, či mám k nim určité výhrady.

Začnem úplnými novinkami, a to aj z pohľadu sortimentu UD, keďže okrem dekoratívky začali robiť aj produkty na pleť. Majú niekoľko druhov odličovačov ako pleťových tak napríklad aj odličovač na pery, ktorý je v tvare tyčinky a viete s ním presne odlíčiť rúž bez toho, aby ste si narušili make-up okolo, čo znie veru super. Tiež hydratačný pleťový gél, balzám na pery či pleťovú masku Rehab Makeup Prep Pore Refining Peel. Táto zlupovacia maska ja určená hlavne na T-zónu a na miesta, kde máte rozšírené póry, ktoré by mala poriadne vyčistiť. Bohužiaľ, mne táto maska na pleti nerobí vôbec nič, a za cenu okolo 25€ za 30ml ju teda moc odporúčať nemôžem.

Tiež som vyskúšala Meltdown Makeup Remover Cleanising Oil Stick, ktorý môžem povedať že som si ho zamilovala. Ide vlastne o olejový odličovač v tuhej vysúvacej tyčinke, čo mi príde veľmi praktické aj na cestovanie. Odličovanie s ním ma veľmi baví pretože to je hlavne rýchle. 🙂 S touto tyčinkou jednoducho prejdem pár krát po tvári, zoberiem si namočený odličovací tampón a už len zotriem. Popravde, neviem či sa môže používať na oči, no za dobu čo sa s ním odličujem ma po ňom štípali oči len raz, a to mojou chybou, pretože sa mi podarilo dať si ho do očí. No napríklad na pery ho neodporúčam používať, pretože sa mi zakaždým keď som to skúsila dostal do úst a mal naozaj nechutnú pachuť. No aj tak som si ho veľmi obľúbila, pretože mi naozaj za pár sekúnd dá dole celý pleťový make-up a zvyškom na tampóne si vždy prejdem cez očné viečka, čo taktiež dá dole takmer celé očné líčenie a to aj keď je nejaké extra držiace. Zvyšok na očiach a pery si dočistím iným odličovačom. Plusom je, že tyčinka nezostáva po použití moc špinavá, čoho som sa docela bála, obsahuje rôzne oleje, takže pokožku hydratuje a krásne jemne vonia.

Tak dlho očakávaná paletka plná práve veľmi trendy teplých očných tieňov Naked Heat. Akože, všetky produkty od UD majú fakt krásne a prepracované balenie, no toto je nádhera. Ako krabička, v ktorej paletka prišla, tak samotná paletka či jednoducho celkové prevedenie. V tejto paletke sa nachádza 12 očných tieňov, z čoho je 7 matných a 5 tieňov lesklých/metalických.

Počula som veľa názorov, ako s touto paletkou vytvoríte vždy len podobný look. Z časti to je pravda, pretože ak máte paletku plnú teplých červeno-hnedých tieňov, jednoducho z toho nevykúzlite inú farebnú kombináciu. No o tom je koncept paletiek Naked. Paletka plná tieňov v podobnej škále, od najsvetlejších po tie najtmavšie tak, aby sa s paletkou dalo pár ťahmi nalíčiť na deň no aj na noc. Tak, aby sa odtiene do seba jednoducho zapracovávali a vytvárali pekné prechody. Ja som už s touto paletkou vymyslela niekoľko líčení a naozaj mi neprišli všetky rovnaké. Záleží na tom, aké tiene použijem a ako ich spolu skombinujem, ako sa vyhrám s typom líčenia, či urobím celomatné líčenie alebo pridám metalický tieň, či urobím výraznú spodnú linku…

S kvalitou očných tieňov som veľmi spokojná. So všetkými sa pekne pracuje, sú naozaj krásne pigmentované a tiež nemôžem nič vytknúť výdrži. Suchšiu konzistenciu majú jediné dva tiene z paletky a to Ex Fuego a Ashes, s ktorými sa pracuje o niečo horšie ako s ostatnými, no nie je to nič hrozné. Práve tieto dva odtiene aj ešte s Lumbre a Ember mi prídu veľmi originálne a takéto farby doma ešte nemám. Jediné čo by som asi na tejto paletke zmenila je, že by som najbledší odtieň Ounce zamenila za nejaký nazlatlý, ktorý by sa mi viac hodil k celej paletky. Metalické tieňe v tejto paletke ma veľmi prekvapili. Sú nádherne pigmentované aj keď ich nanesiete suchým štetcom. Mokrým som to ešte ani neskúšala, pretože som nemala potrebu.

Moje obľúbene tiene je už spomínaný Ashes, ktorý používam veľmi často, pretože je to nádherná tmavo fialová, ktorá ide jemne do hneda a červena. Tiež krásny najtmavší tieň Ember a nezvyčajný tieň Lumbre, čo je metalická ružová so zlatými trblietkami. Radšej prikladám aj popis všetkých odtieňov, pretože toto by som naozaj nedala. 😀

OUNCE (ivory shimmer)
CHASER (light nude matte)
SAUCED (soft terra-cotta matte)
LOW BLOW (brown matte)
LUMBRE (copper shimmer w/gold pearl shift)
HE DEVIL (burnt red matte)
DIRTY TALK (metallic burnt red)
SCORCHED (metallic deep red w/gold micro-shimmer)
CAYENNE (deep terra-cotta matte)
EN FUEGO (burgundy matte)
ASHES (deep reddish-brown matte)
EMBER (deep metallic copper-burgundy)

Som jednou z dievčat, ktoré milujú rozjasňovače a vyžívajú sa v ich skúšaní a nosení, či už sa jedná o klasické odtiene šampanské, strieborné či nazlatlé alebo skôr netradičnejšie farby, ktoré idú do ružova, červena či dokonca aj modra. Takže si asi viete prestaviť moje nadšenie, keď som uvidela túto paletku. 😀 Už len obal tejto paletky rozjasňovačov After Glow je neskutočný. Paletka je narozdiel od iných UD celkom ľahká, takže je vhodná aj na cestovanie pretože obsahuje aj veľké zrkadlo.

Paletka obsahuje 4 rozjasňovače. Odtieň NSFW je nádherná bronzová so zlatými odleskami, vhodná skôr na leto. Odtieň PEROXID je výraznejšia ružová. BLISS je jemnejšia zlatá až skôr do žlta, asi najvhodnejšia na denné nosenie. a odtieň SIDE PIECE je znova zlatá, no oveľa tmavšia a skôr do oranžova.

Tiene majú krásnu pigmentáciu, no ak chcete niečo naozaj výrazné, dajú sa krásne vrstviť. Na pleti vyzerajú nádherne, neprášia a celkovo som s kvalitou paletky taktiež veľmi spokojná a môžem ju odporúčať. Jediný problém, ktorý s ňou mám je že mi príde zbytočné mať v paletke kde sú štyri rozjasňovače z toho dva do zlata. Aj keď sú trochu iné, prijala by som aby bol radšej v paletke úplne odlišný odtieň. Takže aj keď Vám ju odporúčam, ja osobne by som si ju asi z tohto dôvodu sama nekúpila.

To, že milujem kontúrovanie viete. A určite aj to, že vždy uprednostňujem práškové produkty nad tými krémovými. Preto som od začiatku bola zvedavá na moje skúšanie paletky Naked Skin Shapes Shifter. Táto paletka obsahuje 4 púdrové tiene a 5 krémových. Čo sa mi páči je ich praktické oddelenie v strede, pretože v paletkách kde sú spolu práškové aj krémové tiene, zvyknú tie práškové všade napadať a “zašpiniť” aj tie krémové.

Krémových tieňov je teda 5, a to rozjasňovač, ktorý je naozaj veľmi jemný a prirodzený, naružovelý či odtieň do oranžova. Klasický pleťový korektor no v krásne bledej farbe, ideálny na prejasnenie. A posledný je kontúrovací tieň, ktorý ma ale že brutálne prekvapil. Má krásnu farbu do studena, ktorá na prvý pohľad vyzerá dosť tmavo, no na pleti tak vôbec nepôsobí (a to ani na mne, čo som biela ako stena). Nádherne sa rozotiera a celková práca s týmto tieňom je skvelá. Ak máte radi kontúrovanie, no páči sa Vám skôr prirodzenejšie, verím že z tohto budete nadšení. 🙂

Poďme sa pozrieť na púdrové tiene. Prvý je rozjasňovač, ktorý je ale že totálne nádherný. Naozaj. Je to taký (ťažko opísateľný :D) bronzovo-šedo-hnedo-zlatý odtieň, ktorý je veľmi prirodzený, no pritom sa dá navrstviť aby bol naozaj výrazný a vždy vyzerá skvele. Toto je presne ten rozjasňovač, po ktorom siahnem keď naozaj neviem čo, a hodí sa skoro ku každému líčeniu.

V paletke je tiež klasický matný púder na rozjasnenie, napríklad pod očami, bronzér a kontúrovací púder. Všetky tieto púdre sú neskutočne jemne namleté, takže dosť prášia. Takže vždy keď farbu naberiete, treba trochu oklepať štetec, čo mne osobne až tak nevadí. Sú podľa mňa až nadpriemerne pigmentované, čo sa mi pri tom rozjasňujúcom páči, no pri kontúrovacích odtieňoch na to nie som moc zvyknutá a treba s nimi viac dávať pozor. Ak mám niečo napísať o odtieňoch tak rozjasňujúci púder má krásny svetlý odtieň a očné okolo pekne prejasní. Bronzéry ja vôbec nepoužívam, pretože sú na mňa moc teplé a tento je vyslovene do oranžova. Kontúrovací púder ma veľmi pekný odtieň, no ja som tak zvyknutá na svoj púder od Nyxu v odtieni Taupe, ktorý má studenší tón jemne do červena, takže moc po tomto od UD nesiaham.

Menšia paletka Naked Flushed, ktorá obsahuje  bronzér, rozjasňovač a lícenku. Farba bronzéru je dosť do oranžova s výraznými zlatými odleskami. Je veľmi jemne namletý, no napriek tomu práši minimálne. Lícenka je v krásnom odtieni, taktiež jemne namletá, no konzistencia mi príde až moc kriedová. Rozjasňovač je krásny, skôr prirodzenejší v jemnom zlatom odtieni. Moc sa vrstviť nedá, preto ak máte radi niečo výraznejšie, toto pre Vás moc nebude. Ak mám celkovo paletku zhodnotiť, myslím si že je vhodná na leto, pre ľudí s opálenejšou pleťou, ktorý  chcú rýchlo a naozaj pár ťahmi vykúzliť krásny make-up. Taktiež je skladná a preto ideálna na cestovanie. Ja ju mám v odtieni Streak.

Veľmi rada používam fixačné spreje na make-up. Nielenže líčenie dlhšie vydrží, no akoby si viac sadne na pleť a jednoducho na mňa pôsobí krajšie. Tento All Nighter Long Lasting Setting sprej je veľmi príjemný. Či už ide o hmlu, ktorú vytvára, alebo pocit na pleti po jeho použití. Nemusíte sa báť že by ho potom bolo na pleti cítiť. Mal by pôsobiť zmatňujúcim efektom, čo musím povedať že u mňa neplatí, keďže sa vždy už po 2-3 hodinách začínach lesknúť a potrebujem tvár prepúdrovať. Čo sa týka fixácie make-upu, tak si myslím že funguje skvelo. Mám to vyskúšané napríklad pri daždivom počasí, kedy som jemne zmokla a make-up sa ani nepohol. Ak vás zaujíma vôňa, tak je veľmi jemná a myslím že by nemala nikomu vadiť.

Produktom, ktorý ma zaujal zo všetkého najmenej je Liguid Aura Iluminating Mix-In Medium. Ide o tekuté rozjasňujúce sérum, ktoré by sa malo primiešať do make-upu a tak vytvoriť taký rozjasnený finish. Tiež sa môže používať už na make-up ako tekutý rozjasňovač. Úprimne, primiešať do make-upu som ho neskúšala vôbec, pretože verím tomu, že by som po pár hodinách, ak nie hneď, vyzerala ako diskogula. 😀 Keď som ho skúšala použiť ako tekutý rozjaňovač, tak bol efekt bohužiaľ minimálny, a ani na ruke sa mi ho nepodarilo zachytiť.

Skúšala som tiež dva produkty na pery. Tekutý matný rúž Vice Liquid Lipstick mám v odtieni 1993, ktorý som si spočiatku myslela, že sa mi nebude vôbec hodiť, pretože som takú farbu nikdy na perách nemala. Rúž ma dlhý a rovný aplikátor s ktorým sa dobre pracuje. Čo sa týka samotného produktu, tak má oveľa hustejšiu konzistenciu, ako som u tekutých rúžov zvyknutá. Je taký “mazľavejší” alebo ako by som to opísala. Počula som, že tieto rúže majú odlišné vlastnosti odtieň od odtieňu. Konkrétne tento po nanesení neskutočne dlho schne. Kľudne aj 5 či 10 minút, čo mi príde na tekutý matný rúž dosť. Keď už uschne tak pekne do matna. Výdrž je celkom dobrá. Mne zvládne na perách okolo 5-6 hodín a čo je veľké plus, že sa dá potom doplniť/navrstviť bez nejakých problémov a toho, aby to vyzeralo zle.

Urban Decay prišli s veľmi zaujímavým produktov a to Vice Special Effects  Lip Top Coat. Najprv som si myslela, že to nebude nič pre mňa, no opak je pravdou. Jedná sa o metalický top coat plný trblietok, ktorý sa nanáša na (podľa mňa najlepšie na matné) rúže. Aplikátor je taký ohybnejší štetec, ktorý nie je podľa mňa moc šťastne zvolený, hlavne ak si chcete tento produkt naniesť rovnomerne po celých perách. Ja tento top coat používam na vytvorenie čiarky v strede spodnej pery (čo ste mohli už niekoľkokrát vidieť na fotkách na instagrame), pretože sa mi páči ako zaujímavo to vyzerá a pri tom aké jednoduché to je vytvoriť. Ja mám odtieň White Lie, ktorý obsahuje biele a modré trblietky a je nádherný – oveľa krajší ako sa mi ho ne/podarilo zachytiť na fotkách. Ja som si tento produkt zamilovala a určite potrebujem aj ďalšie odtiene. Otázkou je, len či si zvládnem vybrať z 12 odtieňov, pretože by som chcela všetky. 😀

Posledným produktom je linka na oči Razor Sharp Long-wear Liquid Eyeliner. Rada skúšam linky na oči, a tešila som sa až ju vyskúšam, aj keď mi prišla v odtieni, v akom by som si ja asi nikdy linku na oči nekúpila. Pre mňa je tento produkt sklamanie. Začína to už pri aplikátore, ktorý je až moc ohybný a vie ujsť kade-tade, až cez slabú pigmentáciu a nutnosť stále aplikátor namáčať aby aplikoval plnú farbu. A to by som od tak drahej linky určite nečakala…

Budem rada ak mi dáte vedieť, ktoré z týchto produktov zaujali Vás, alebo či máte nejaké produkty od Urban Decay doma a ako ste s nimi spokojné. 🙂

4 Responses
 • Jana
  september 23, 2017

  Pekný článok. Ja mám doma tú istú linku na oči a tiež musím povedať že sklamanie. No veľmi ma zaujala paletka rozjasňovačov, nad ktorej kúpou popremýšlam a tiež Naked Flushed, ktorú si zaobstarám asi teda zas až na leto. 🙂

 • P.Kay | Nasklee
  september 25, 2017

  Jeeej, krásne produkty si dostala! Ja si z mojich najviac pochvaľujem hlavne Shapeshiftera a Afterglow, aj keď s tou Shapeshifter – krémovou stranou toho veľa nenarobím 😀 Som taká nešikovná v krémovom kontúrovaní .. :/

  http://www.nasklee.com

What do you think?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.