VIANOČNÉ NOVINKY PUPA MILANO

by

 

K

Keďže mi za posledné mesiace prišlo hneď niekoľko zásielok s novinkami od značky Pupa Milano, rozhodla som sa Vám ich ukázať v jednom spoločnom článku. Tých produktov bolo naozaj veľa, no povedala som si, že do tohto článku zaradím len produkty, ktoré ma zaujali. Príde mi zbytočné hodnotiť produkt, ktorý je nejak mimo moje preferencie a normálne by som si ho nikdy nekúpila a radšej ho môžem darovať ďalej. Ukážem Vám teda nejaké produkty z vianočnej kolekcie, tiež produkty z krásnej kolekcie I´m Metallic, trblietavé produkty z kolekcie Light Up The Night a Party On! kolekciu plnú žiarivých produktov, ale aj nové produkty, ktoré nájdete v stálej ponuke Pupy.

Popravde, to čo ma zaujalo ale že úplne najviac sú tieto nádherné matné rúže s názvom I´m Matt. Odkedy používam tekuté matné rúže tak tie klasické krémové už moc nenosím, no odkedy mám doma tieto sa to celkom zmenilo. 🙂 Ja tu mám 7 odtieňov, no v ponuke ich nájdete až 16, od krásnych nude až po výrazné červené, hnedé či fialové. Ešte tu mám jeden rúž v nádhernom temnom fialovom odtieni, ktorý je z vianočnej kolekcie. Tieto rúže na to že sú matné, majú naozaj veľmi príjemnú textúru, ktorá nevysušuje pery a pekne sa nanášajú. Sú krásne pigmentované a čo je na nich to najlepšie – tá výdrž je na klasické krémové rúže fakt mega! Toto sú asi najdlhšie držiace klasické rúže, aké som kedy mala a vyskúšala. Samozrejme, pri jedle sa vytrácajú, no pekne prirodzene zo stredu pier, a dajú sa bez problémov jednoducho doplniť. Tiež ani pri tmavších odtieňoch nemajú tendenciu robiť fľaky. Za mňa tieto rúže veľmi odporúčam. 🙂

Ďalej tu mám produkty z kolekcie I´m Metallic. Sú to metalické rúže na pery, a k ním odtieňmi ladiace ceruzky na pery. Ceruzky na pery nie sú metalické, sú ako klasické ceruzky. Sú veľmi príjemné, pigmentované a pekne držia. Myslím si, že nie je problém ich nosiť ani samostatne namiesto rúžu. Čo mi príde zbytočné je celkom zvláštny štetček na ich druhej strane, ktorým sa podľa mňa nič rozotrieť nedá a je nepraktický.

Čo sa týka metalických rúžov. Tie ma veľmi zaujali na prvý pohľad, no po ich vyskúšaný som zistila že to nie je asi nič pre mňa. Nie že by som nenosila metalické rúže, no toto je ten typ rúžu, ktorý keď si dám na pery, tak mám pocit, že sa musím každých 5 minút kontrolovať či nemám ten rúž po celej tvári, čo je pre mňa neprijateľné. No ak ste zvyknuté normálne nosiť krémové rúže aj vo výraznejších odtieňoch, nebudete mať podobné “problémy”. 😀 Inak sú rúže pekne pigmentované, ľahko sa nanášajú, sú naozaj metalické a podľa mňa to vyzerá super, no vďaka krémovejšej textúre aj tá výdrž nie je nič extra. Nižšie na fotkách môžete vidieť 4 krásne odtiene, no majú ich dostupné až v 8mich.

Ako milovníčka rozjasňovačov tu mám dva produkty z kolekcie Party On!. Prvým je zapečený rozjasňovač Extreme Gold v zlatom odtieni. Obsahuje 3 odtiene, ktoré sa dajú používať dokopy ale aj samostatne. Zatiaľ všetky rozjasňovače, ktoré som od Pupy skúšala mali jemnejší efekt. Tento je jemný, no už aj pri jemnejšom navrstvení vie byť super výrazný.

Veľmi zaujímavý produkt je Extreme Gold Sparkling All Over, čo je gél s trblietavým efektom na tvár a telo.  Ide o veľmi ľahký gél, ktorý sa ľahučko rozotiera, do pár sekúnd uschne a vôbec nelepí. Akože, čo sa týka pigmentácie, tak tá mi naozaj vyrazila dych. 😀 Obsahuje neskutočné množstvo trblietok, a pri silnejšej vrstve na mňa pôsobí až metalicky. Super je, že sa efekt tohto produktu dá korigovať, a tak sa dá s ním vytvoriť jemnučké zvýraznenie napríklad kľúčnych kostí ale je super aj na experimentovanie s niečím výrazným. Jediné čo mi vadí je, že trblietky sa zvyknú jemne otlačiť či opadávať a tak je možné, že ich budete mať všade.

Prechádzam k produktom z limitovanej kolekcie Light Up The Night. Mám tu bázu a glitre na oči a telo, ktorá ma veľmi zaujala, no popravde aj celkom sklamala. Tento produkt obsahuje nádherné glitre, no naopak tá báza pod ne je podľa mňa hrozná. Na tejto báze glitre držia veľmi slabo, čo môžete vidieť aj na fotkách nižšie. Naopak keď som použila primer pod glitre od inej značky, glitre sa krásne prichytia. Takže ak sa Vám v niektorom z 3 odtieňov z ponuky zápáčili trblietky, kľudne si tento produkt kúpte, akurát si musíte zvlášť kúpiť bázu pod ne.

Pupa má tiež krásne nové laky na nechty. Mám tu dva krásne efektové z kolekcie Light Up The Night. Ja som ich ani neskúšala, pretože moc efektové laky neobľubujem, no chcela som Vám ich ukázať pretože tie obaly sú nádherné a myslím že by to mohol byť aj pekný darček na vianoce. 🙂

K hore spomínaním ceruzkám na pery a metalickým rúžom majú aj metalické laky na nechty v tých istých odtieňoch. Podľa mňa sú úplne nádherné. Skúšala som zatiaľ len jeden a pekne sa mi s ním pracovalo, celkom rýchlo schol a veľmi sa mi páčil ten efekt. No ako viete, ja výdrž lakov na nechty nerada posudzujem, pretože mám veľmi slabé a lámavé nechty, takže to hodnotiť ani nebudem.

Z kolekcie Party On! ma ešte zaujali dva produkty na oči. Prvým je Duo očná linka s metalickým efektom Vamp! Duo Liner. Na jednej strane je čierna linka, na ten druhej zlatá. Na tento produkt som sa tešila, no bohužiaľ mi jeho pigmentácia príde slabá. Ja pri čiernej linke vyžadujem aby bola naozaj pigmentovaná, tak aby som ju nemusela 5 minút vrstviť pre plné krytie. Tá zlatá strana je fajn na ozvláštnenie líčenia, no asi by som si tiež predstavovala väčšiu pigmentáciu. Čo je plus je výdrž zlatej linky, ktorú poriadne neviem už dva dni odlíčiť z ruky. Inak, mne šikovnej sa podarilo raz vymeniť konce a tak som čiernu namočila do zlatej, preto na fotke môžete v nej vidieť ešte trochu zlaté odlesky. 😀

Produkt, ktorý mi už na prvý pohľad evokoval vianoce je Vamp! Mascara Top Coat. Ide o zlatú špirálu, alebo skôr top coat na mihalnice. Už som skúšala veľa podobných produktov, a väčšinu som bola sklamaná z výsledného efektu. Naopak tento top coat je podľa mňa skvelý. Je neskutočne pigmentovaný a riasy krásne obalí v žiarivom zlatom odtieni. Mihalnice nezlepuje a skvelo oživí každé vianočné líčenie. 🙂

Posledný produkt z Party On! kolekcie je Vamp! Sparkling Eyeshadow. Je to očný tieň s trblietavým efektom, no ja by som skôr povedala, že sú to len menšie zlisované trblietky. Obsahujú zlaté, strieborné a ružové trblietky. Bohužiaľ, aj pri nanášaní prstom by som od neho čakala trošku väčšiu pigmentáciu.

Podobnými tieňmi sú aj očné tiene Glitter Bomb z vianočnej kolekcie. Sú to očné tiene, ktoré obsahujú kúsky strieborných trblietok. Pigmentácia samotných tieňov nie je sama o sebe nejaká extra keď ich poriadne nenavrstvíte, dominujú tam skôr tie trblietky. Všetky tieto tiene odporúčam nanášať prstom, kedy dosiahnete najväčšiu pigmentáciu a tiež budú trblietky o niečo menej opadávať z oka.

Posledné produkty, ktoré Vám ukážem sú nové linky na oči. Popravde, ja najviac preferujem klasický fixkový tvar, ktorý mi najviac vyhovuje, a vymýšľanie nejakých iných špeciálnych tvarov mi príde zbytočné. No keďže si linky maľujem už naozaj veľa rokov skoro denne, tak som si povedala že keď ich tu už mám, poviem Vám na ne svoj názor.

Zo štyroch, ktoré tu mám, ma najviac oslovila Skinny Liner, ktorá sa najviac podobá linkám, ktoré používam. Má tenší fixkový aplikátor a je pekne pigmentovaná. Má celkom dlhý aplikátor, na čo nie som zvyknutá, no na druhú stranu sa s ňou pekne a presne vykresľuje vnútorný kútik. Túto odporúčam najviac. Wing Liner je linka, ktorá je z jednej strany úzka, z tej druhej zas široká. Jej aplikátor je skosený a je celkom tvrdý, s čím sa mi nepracuje moc dobre. Táto linka je ako predošlá krásne pigmentovaná a tiež hneď zasychá. Jumbo Liner je linka, ktorá mi pripomína centrofixu. Je hrubá, tvrdá, pigmentovaná, no podľa mňa veľmi nepraktická. Taktiež ako aj Roll Liner, čo je linka, ktorej aplikátor je tenké koliečko. Výhodou je, že sa s ňou dá urobiť naozaj tenká, jemná linka, no pre mňa je aplikácia s touto linkou nepríjemná, pretože mám pocit že ma na oku šteklí. 😀 Nevýhodou je pre mňa to, že sa počas aplikácia musí niekoľko krát namočiť, aby bola naozaj čierna.

 

A ktoré novinky zaujali najviac Vás? 🙂

 

5 Responses
 • Pavla Kopuletá
  december 21, 2017

  Nejvíce mě zaujaly rtěnky a oční stíny 🙂 dřív jsem matné rtěnky odsuzovala a dokázala jsem si představit jen třpytivé odstíny, ale poslední dobou jim začínám přicházet na chuť 🙂

 • Viera Dušková
  december 21, 2017

  Tie trblietavé očné tiene mi pripomínajú Moondust od UD 🙂 A matné rúže vyzerajú krásne!

 • Inka
  december 26, 2017

  Aaaa ty rtěnky musím mít! Jsou dokonalé! A ty trpělivé stíny vypadají také dobře. Mám ráda takové odstíny.

  Inka blog – lifestyle and living

 • Veronika
  december 30, 2017

  Krásné novinky, Pupu mám moc ráda, mám tu zlatou řasenku a na očích vypadá dobře 🙂

What do you think?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.