ALL BLACK & PREČO NEMÔŽEM BYŤ FASHION BLOGERKA?

by

B

“Black is not sad. Bright colors are what depresses me. They’re so… empty. Black is poetic. How do you imagine a poet? In a bright yellow jacket? Probably not.”

..Čierna. Pre niekoho farba smútku, depresie či iného podobne negatívneho pocitu, pre mňa farba, v ktorej sa cítim najlepšie. Čierna mi príde elegentná, ľahko kombinovateľná, hodí sa na každú príležitosť a pristane každému. Myslím, že asi nie je outfit, v ktorom by som nemala na sebe aspoň jednu vec v tejto farbe. A dnes som sa do tejto farby “zahalila” celá. Od hlavy (pier) až po päty. A s Tomášom sme skúsili nafotiť aj pár outfitových fotiek, aj keď nie som fashion blogerka a myslím, že ani nikdy nebudem, čo Vám dnes aj odvôvodním. 😀

 

 • Nevlastním 213 kabieliek. Mám ich pár a aj tak nosím tú jednu (keď sa veľmi hecnem dve). ktorú beriem ku všetkému. Som proste lenivá prekladať si veci z jednej do druhej.
 • Predchádzajúci bod patrí aj k topánkam. Pri nich staviam na pohodlie a preto u mňa vedú tenisky. Nosím ich k jeanom, blúzke, sukni aj k šatám. A je mi to jedno. Opätky nosím minimálne a keď už, tak sú to väčšinou nejaké jarné/jesenné čižmy s hrubším opätkom.
 • Nemám a netúžim po žiadnom dizajnérskom kúsku a ani naopak, nenakupujem v sekáčoch. Neviem ako u vás, no v tých našich trenčianskych sekáčoch sú veci skoro za ceny aké sú v obchodnom dome a sú ešte aj špinavé, nechutné a neviem aké.
 • Môj repertoár póz na fotenie je veľmi mizivý. Môj fotograf (alias môj frajer) je veľmi netrpezlivý, čo sa moc nezlučuje s jeho fotografickými zručnostami a mojou sebakritikou, čím zavrhujem minimálne 95 fotiek zo 100. Fotenie jedného ootd nám obvykle trvá minimálne hodinu a teším sa, ak vyberiem aspoň 5 fotiek.
 • Neviem napísať celý článok o jednom outfite, aj keď sa veľmi snažím. Môžem Vám povedať len to, čo mám na sebe, odkiaľ to mám a akej je to farby. Veď ja som donedávna ani nevedela, aká farba je fuchsiová (klamem, musela som si to pozrieť pri písaní tohto článku).
 • Niektoré trendy idú úplne mimo mňa. Sú také, ktoré mi vôbec nepristanú ale aj také, ktoré sa mi nepáčia celkovo na nikom. Patrí tam napríklad nosenie baretiek, zvonových/volánových rukávov či cullothes.
 • Neulietavam si na doplnkoch. Neuvidíte ma s 10 prstienkami na jednej ruke ani so známymi náramkami nemenovanej značky s príveskami, ktoré mi prídu úplne infantilné. Jediné, čo občas pridám do svojho outfitu sú náhrdelníky, ktorými rada doplňujem väčšie výstrihy. Náušnice nosím tak 1x do roka (akurát včera som si musela prepichnúť uši, aby mi nezarástli :D).
 • Myslela som, že sem zaradím aj fotenie na ulici pred ľudmi, no už som si celkom zvykla na tie pohľady (niekedy si prídem ako zvieratko v zoo a tí ľudia akoby nikdy nevideli fotoaparát) a niekedy aj reči, ktoré už ani nevnímam.
 • Posledné roky si viac idem jednoduchosť a zameriavam sa skôr na basic kúsky, ktoré sa ľahko kombinujú. Keď sa mi niečo páči, kupujem si to vo viacerých farbách. Tak, ako aj tento trenchcoat, ktorý na mne môžete vidieť dnes. Bola to láska na prvý pohľad, a tak ho mám doma rovno v troch farbách. Uľahčuje mi to vyberanie outfitu a tak namiesto hodiny pred skriňou so slovami “nemám si čo obliecť” tam stojím len 20 minút. 😀 No aj preto moje outfity môžu vyzerať dosť podobne.

A čo sa teda týka dnešného outfitu, obliekla som si obľúbené čierne body s čipkovaným dekoltom a rukávmi, vysoké jeany s roztrhnými kolenami, trenchcoat, ktorý ako som spomínala vyššie som si kúpila vo viacerých farbách a posnažím sa, aby ste ich uvideli aj v nejakých ďalších ootd. Kabelku so strapcami, ktorú nosím stále (pretože má pre mňa úplne ideálnu veľkosť, viem si ju dať na plece, crossbody či do ruky a príde mi, že sa hodí ku všetkému) a ešte Vám s ňou určite budem liezť na nervy. Potom už len klasická čierna koženka a vysoké vansy. Hovorím si, že aspoň že už nemám čierne vlasy, tie červené tento look aspoň trochu “rozbíjajú”. 🙂 A ak by Vás zaujímal čierny rúž, ktorý mám na sebe, je to tekutý rúž od Sephory v odtieni 28 Night Bird.

 

Nohavice – Tally Weijl

Body – Tally Weijl

Kabelka – HM

Trenchcoat – Tally Weijl

Tenisky – Vans sk8-hi

Bunda – Tally Weijl 

No tags 9
5 Responses
 • Nicolette Lear
  marec 27, 2018

  Už minule som si kládla túto otázku , avšak sama sebe. Aj keď ja blogujem hlavne pre svoju radosť… Som človek ktorý miluje módu a mám blog zameraný na kozmetiku a módu . Už minule som premýšľala čo znamená pre niekoho byť fashion bloggerom. Teraz nechcem uraziť iných blogerov blogerky , ale realne nie len na Slovensku ale aj v zahraničí existuje veľké množstvo fashion bloggerov , ktorí sa obliekajú možno tak na fotku . Čo mne sa osobne nepáči. Podľa mňa nie je nutné vyzerať ako lady gaga a nasilu zaujať všemožnými kombináciami (ktoré sú podľa môjho vkusu mnohokrát hrozné) . Alebo v horde snehu pri teplotách – 20 sa odfotiť v šatách . Je to pekné ale nevyuziteľné. Ja si osobne radšej cením zdravie a kupujem si oblečenie nie podľa toho čo teraz vystavujú vo výkladoch , ale to čo sa mi páči . Fialová farba roka ? Vôbec ma to nezaujíma ako ostatné blogerky, ktoré zapĺňajú fialovou svoj šatník. Neviem možno ani ja sa nechodím na fashion blogerku alebo možno vôbec na blogerku lebo moja pravidelnosť je taká aká je … Aby som tento svoj výlev nejako ukončila . Fashion bloggeri by mali byť inšpiráciou, ale podľa mňa by mali inšpirovať aj tým, že nie ku každému outfitu ti treba novú kabelku topánky doplnky , ale skôr ukázať to čaro , čo dokážu skombinovať už aj s oblečením , ktoré mali v predchádzajúcich outfitoch a inšpirovať tak aby si bolo možné aj obliecť daný outfit či už v závislosti od počasia alebo iných podmienok . Samozrejme je úžasné keď svojim štýlom aj žijú a nie že prídu domov hodia to do skrine a nikdy to už nevyhrabu

  • Lusyliana
   máj 1, 2018

   Tak to si vystihla ale že úplne presne! 🙂

 • Simona
  marec 27, 2018

  Ja mám obľúbené asi 4 outfity, ktoré stále striedam a kombinujem takže zo mňa by bola veľmi nudná fashion blogerka 😀
  Ale inak majú u mňa obdiv, pretože pridávať outfity (niekedy) každý deň a aby každý z toho bol iný je podľa mňa umenie.

 • Viki
  marec 27, 2018

  😀 no my by sme si mali urobiť nejaký gang nefashion blogeriek 😀

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

 • V3ronika♥
  marec 29, 2018

  Taky mám raději Basic kousky 🙂

  V3ronika life

What do you think?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.