STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ A VLASY S OLEJMI

by

M

Myslím, že na starostlivosti o pleť a vlasy si dávam dosť záležať a rada objavujem stále niečo nové, no keď si niečo zamilujem, zostáva to v mojej skincare rutine. A keďže som objavila fakt úžasné produkty, chcela by som Vám ich predstaviť. Všetky produkty z tohto článku sú od českej rodinnej firmy Renovality, o ktorej ste už odo mňa mohli čo to počuť. Renovality sú kvalitné, za studena lisované oleje, bez žiadnych prídavných chemických látok, ktoré sú balené v praktických baleniach s pipetkou a v tmavou fialovom skle. Ja som si produkty a vlastne celú túto značku naozaj zamilovala. Nie len preto, že produkty sú skutočne kvalitné a veľmi mi vyhovujú ale aj preto, že mi je táto firma veľmi sympatická a má neskutočný zákaznícky prístup. Preto ju môžem odporúčať všetkými 10-timi, a to nie je žiadna reklama. 🙂

 

Ako viete, ja mám vlasy suché po neustálom žehlení, odfarbovaní či farbení a tak sa ich snažím neustále hydratovať. No a keď som po prvý krát vyskúšla vlasový zábal s týmito zázrakmi, bola som nadšená. 🙂 Preto túto “procedúru” odvtedy praktikujem pravidelne, tak 1-2x do týždňa. 🙂 A je to úplne jednoduché. V deň, kedy viem že si budem umývať vlasy, zoberiem Renohair olej, čo je zmes viacerých olejov, ktoré prospievajú vlasovej pokožke a začnem ním teda masírovať pokožku hlavy. Potom si zoberiem Argánový olej, ktorý začnem nanášať na konce a do dĺžok vlasov. Oleje sa môžu dávať na suché aj navlhčené vlasy, no mne sa to viac osvedčilo aplikovať na suché vlasy. Takto naolejované vlasy dám do drdolu, na hlavu si dám sáčok a na ten ešte uterák, aby boli vlasy v teple a oleje lepšie pôsobili. Tento zábal nechávam pôsobiť minimálne 2 hodiny, no čím dlhšie, tým lepšie. Potom už si klasicky umývam vlasy. A vôbec sa nemusíte báť toho, že by Vám po umytí zostali vlasy mastné alebo zaťažené.

Starostlivosť o pleť už veľmi dlho začínam sérami, ktoré som si zamilovala, pretože obsahujú vysokú koncentráciu účinných látok a prenikajú hlboko do pokožky, narozdiel od nejaký krémov, ktoré pôsobia len na povrchu pleti. Posledné mesiace používam toto Hyaluronové sérum, z ktorého mám už druhé balenie, pretože si ho dosť obľúbil aj môj priateľ. 😀 Sérum má takú tekuto-gélovú konzistenciu, ktorá sa vklepká do pleti, môže sa používať aj na očné okolie, a schne naozaj do pár sekúnd. Sérum pleť regeneruje, hydratuje a udržuje v nej vlhkosť. Je vhodné aj ako podklad pod make-up a je to môj veľký obľúbenec.

Po nanesení séra na pleť aplikujem olej. Momentálne striedam tieto tri: Opuncie, moringový a okurkový. Moringový olej je skvelý proti vráskam, preto sa teším že je vhodný aj na očné okolie a je ideálny na suchú a aknóznu pleť. Tento je môj asi najobľúbenejší. Opuncie je drahší olej, pretože je to vzácny olej, ktorý obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a iných skvelých vecí pre pleť. Má antioxidačné a protizápalové vlastnosti a ja ho vnímam asi ako najviac hydratačnejší z týchto troch. Okurkový olej je skvelý na regeneráciu pleti, rozjasnenie, akné a skľudnenie červenej či podráždenej pleti.

Aj keď sa moja pleť zvykne jemne mastiť, olejov sa nebojím, pretože si myslím že aj mastná pleť potrebuje hydratáciu. Na deň väčšinou používam moringový olej, ktorý mi príde najľahší. Nechám ho chvíľu vsiaknuť a potom klasicky nanášam make-up. Pri večernej skin care striedam jeden z troch, ktoré som Vám ukázala. A ak mám na pleti nejaké nedokonalosti, vždy na ne nanášam Tea Tree olej, ktorý si s nimi poradí oveľa rýchlejšie. Musím povedať že na svojej pleti vidím veľký rozdiel ako pred používaním olejov. Na pohľad vyzerá oveľa zdravšie, je hydratovanejšia, rozjasnená a hebká na dotyk. 🙂

A aký je Váš vzťah k olejom?

3 Responses
  • V3ronika♥
    apríl 17, 2018

    páni, to je dost olejů. Já používala dřív tee trea na pupínky 🙂

  • Pavla Kopuletá
    apríl 18, 2018

    Oleje od Renovality jsou fajn. Já si nejvíce oblíbila banánový a pak hyaluronové sérum. 🙂 fajn je, že tyto oleje nezanechávají na pleti tak mastný pocit, jako ty od ostatních značek a navíc jsou i cenově dostupné.

What do you think?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.