LÍČENIE A STEREOTYPY

by

t

To, že rada v líčení experimentujem a stále sa snažím skúšať niečo nové už viete. No aj ja mám svoj obľúbený typ líčenia, ktorý je neutrálnejší, vhodný na akúkoľvek príležitosť, siahnem po ňom vždy keď sa potrebujem rýchlo nalíčiť, viem že ním nešliapnem vedľa a pristane mi. No nosiť jedno a to isté líčenie každý deň ma naozaj nebaví a je to pre mňa jedna veľká nuda. Prečo vyzerať každý deň tak isto, keď s pomocou líčenia viete vždy prísť s niečím novým a zaujímavým? 🙂

Na Slovensku sa ženy stále boja výraznejšieho líčenia, farieb, niečoho nového, nezvyčajného, toho že sa ľudia budú divno pozerať či si niečo šepkať. A áno budú, no ide o to aby sa žena sama cítila dobre v tom čo nosí (či už sa jedná o oblečenie alebo líčenie). Pamätám si, ako som si pred pár rokmi prvý krát odvážila dať si von nezvyčajný rúž, konkrétne taký šedo-fialový. Veľmi sa mi páčil, no vôbec som si nebola istá tým, či to nie je už “too much”. Celý deň som sa necítila dobre, bola neistá a snažila sa pozerať čo najviac do zeme a nie na ľudí, ktorý na mňa zvláštne pozerali (a naozaj som mala pocit, že sa na mňa pozerá snáď každý). Dnes viem, že to bolo predovšetkým tým, ako som sa sama cítila. Ak by som sa v ňom cítila dobre, pôsobila by som sebavedomejšie a bolo by mi jedno, či sa na mňa niekto udivene pozrie.

 

Myslím si, že veľa z nepísaných pravidiel/stereotypov pri líčení už dávno neplatí, ale aspoň ja ich veľmi rada porušujem. Že by mali byť výrazné buď oči alebo pery? Veď to porušuje aj dobrá klasika, čierna linka a červený rúž. Že by sa nemali kombinovať rozličné farby tieňov na vrchnom viečku a spodnom? Alebo že trblietky a dymové oči patria len k večernému make-upu? Hlúposť. Myslím si že make-up nemá pravidlá. Ak budete skúšať, aspoň zistíte aké farby, finishe či štýl líčenia vám pristane.

Už veľa krát som sa presvedčila že stereotypy v líčení môžu byť aj na škodu. Pre príklad – Niekoľko rokov som si líčila obočie tak isto. Tým istým produktom, aplikátorom a spôsobom. A bola som s výsledným efektom naozaj spokojná. Až kým som sa nejakou náhodou nedostala k úplne inému produktu, ktorý mal rozdielnu farbu, konzistenciu, spôsob nanášania, aplikátor. Po pár použitiach som si tento produkt zamilovala a keď som si pozrela spätne moje fotky, čudovala som sa, ako som mohla nosiť také obočie celé roky a dokonca sa mi páčilo. Pretože som proste nevedela, že sa to dá aj inak a môže to vyzerať oveľa lepšie.

Bola som taká, že ak som bola s nejakým produktom spokojná, používala som ho celé roky a vôbec sa mi nechcelo skúšať niečo nové. Mala som to aj s make-upom či linkou na oči. Linku som začala používať krémovú s plochým aplikátorom, no po pár rokoch ma prestalo baviť to, ako rýchlo tieto linky zaschýňali. Prešla som k tekutým linkám, ktoré sa nanášali tvrdými aplikátormi. No a potom som objavila linku vo fixe a uvedomila si, že som si vlastne prešla od toho najťažšieho až po tú najľahšiu a najrýchlejšiu aplikáciu. 😀 Tiež som ešte dva roky späť vôbec nenosila očné tiene. Dokonca som nemala doma ani jeden takýto štetec. A nikdy by som nepovedala, že ja budem nosiť výrazné a dokonca farebné očné tiene a už vôbec nie napríklad v takej ružovej, ktorú som odjakživa nemala rada (dodnes ju napríklad neznesiem na perách :D).

Takže čo som tým vlastne chcela povedať? Make-up je spôsob sebavyjadrenia tak ako štýl obliekania. Niekto má taký štýl, druhý zas úplne odlišný. Líčením môžete potlačiť svoje nedostatky a naopak ešte viac zvýrazniť to, čo je na vás krásne. Nebojte sa skúšať. A hlavne, ak sa vám niečo nepodarí, vôbec na tom nezáleží, pretože to môžete hneď odlíčiť.

Ak by vás zaujímalo s čím som v tomto výraznom look-u nalíčená, pridávam kompletný zoznam produktov:

Pleť

Catrice HD Liquid Coverage Foundation – 010 Light Beige

Catrice Prime and Fine Makeup Transformer Drops – Lightening

Catrice Camouflage Cream – 010 Ivory

Catrice Liquid Camouflage Concealer – 010 Porcellain

Maybelline Fit me powder – 110 Fair Ivory

Nyx Highlight & Contour Pro Palette

Oči

Urban Decay Naked Heat

Nyx Epic Ink Liner

Yves Rocher Sesy Pulp ultra-volume mascara

Nyx Jumbo Eye Pencil – 604 Milk

Nyx Highlight & Contour Pro Palette

Pery

Sephora Lipstain – 29 Dark Forest

A čo ty? Bojíš sa prísť s niečím novým?

No tags 11
4 Responses
 • Petush Kay - Nasklee
  máj 20, 2018

  Ach <3 Ja na tebe takýto typ makeupu úplne milujem! A súhlasím s tebou, ja osobne sa tiež v poslednej dobe s makeupom viac hrám, pretože nie vždy mám náladu na tú moju obľúbenú klasiku, v ktorej s cítim najlepšie a často objavím nové spôsoby, ktoré potom zakomponujem aj do tej mojej "každodennej rutiny".

 • Viki
  máj 21, 2018

  ty to proste s tými šminkami vieš 🙂 super článok

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

 • Bára
  máj 21, 2018

  Já jsem přesně ten typ „každý den stejný make-up“. Jednak ráno nestíhám, jednak se cítím nejlíp, když vypadám (v mezích toho, že prostě nalíčená jsem) přirozeně. Pro mě je prostředek pro vyjádření sebe sama oblečení, tam se to nebojím malinko „přehnat“ a vůbec mi nevadí, že po mně lidi koukají. Ať se podívají! 🙂

 • Soňa
  máj 22, 2018

  Krásne líčenie! Ja osobne to s líčením na bežný deň nepreháňam, no veľmi rada experimentujem hlavne čo sa rúžov týka, a dokonca sa v netradičných farbách cítim sebavedomejšie, ako keď mám pery neutrálne. Mám aj podobný rúž, ako si použila v tomto líčení a nosím ho veľmi rada:)

  Weirdhouse

What do you think?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.