ČO VŠETKO MUSÍ VEDIEŤ TAKÝ BLOGER?

by

A

Ahojte! Po viac ako mesačnej pauze tu na blogu, kedy som nemala náladu a chuť niečo tvoriť (a vtedy to naozaj nechcem robiť nasilu, pretože myslím že je to potom na výsledku dosť poznať), vám dnes ukážem outfit s novými kúskami, ktoré pribudli do môjho šatníka. No a aby to nebolo len o tom, čo mám na sebe a ktorý kúsok je odkiaľ, tiež som sa rozhodla napísať ďalší, taký odľahčený článok o blogovaní, pretože som si všimla, že vás články s touto tématikou bavia (a mňa vlastne baví ich písať :). Tak ak ste ešte nečítali tie predchádzajúce, môžete si prečítať článok Aké je to blogovať? alebo starší článok Blogeri a spolupráce.

 • Veľa vecí som spomenula už v minulých článkoch, no základom sú samozrejme nejaké počítačové zručnosti.

Založiť si blog je jednoduché, no treba dať pozor aj na to, aby na blogu všetko fungovalo. Základom je šablóna, ktorá vytvára celú vizuálnu stránku blogu a veľa krát je treba ju upraviť aby všetko fungovalo tak ako má. Od zložitejších vecí až po také maličkosti ako napríklad aby fungovali prekliky v článkoch, prekliky cez ikonky na všetky sociálne siete, fungujúce pluginy…

 

 • Tiež gramatika, ktorá ak nie je dobrá aspoň mne celkom “trhá oči” a niekedy ma aj odradí od ďalšieho čítania.

No neviem či ste o tom počuli, existuje taký pojem – autorská slepota, kedy človek, ktorý článok napísal tie chyby prehliada, pretože keď číta, tak si vlastne číta vlastné myšlienky, ktoré už pozná a mozog vtedy akosi zabúda kontrolovať či sú napísané správne. Toto sa mi stáva celkom často, preto je fajn, keď mi iný človek kontroluje článok, ktorý sa chystám publikovať. Myslím si, že gramatika mi išla odjakživa, jediné s čím mám problém a viem o ňom, je pridávanie čiarok aj tam kde by nemali byť, no ja si niekedy nemôžem pomôcť keď sa mi tam tá čiarka proste hodí. 😀

 

 • Bloger by mal vedieť upútať kvalitným a originálnym obsahom.

To platí aj pri nadpise, ktorý by mal ľudí “prinútiť” na článok kliknúť, no tu sa to vo mne bije, keďže ja moc neobľubujem nadpisy ako z niektorých internetových magazínov. Pre príklad – “Neviete ako na to? Týchto 5 tipov vám zmení život!”… Tiež neobľubujem články, na ktoré kliknem v domnení, že to bude zaujímavý článok, no nájdem v ňom len pár viet, z ktorých sa vlastne nič nedozviem. Nechápem, prečo obsah tohto “článku” radšej blogerka nenapísala len k fotke na instagram. 😀 Vtedy viem, že je to len o umelom naťahovaní jednej témy na niekoľko článkov namiesto toho, aby bola zhrnutá v jednom prínosnom článku. Kvantita sa nerovná kvalite.

 

 • Kreativita blogera je veľmi dôležitá.

Nikto predsa nebude klikať na článok, ktorý videl už u 100 iných blogerov. Čím originálnejší bloger je, tým viac ľudí zaujme a privedie na blog. Jednoducho ak sa viete niečím odlíšiť a robíte veci inak, ľudia si vás zapamätajú.

 • O tom, že by sa mal bloger venovať sociálnym sieťam a vedieť sa na nich “pohybovať”, som písala už v spomínanom článku o blogovaní.

No bloger by mal vedieť aj to, že jeho fanúšikovia/čitatelia sú pre neho veľmi dôležitý a treba sa im “venovať”. Preto naozaj nechápem to, keď sa danej blogerky niečo spýtate pod fotkou a vôbec vám neodpovie (samozrejme ak ju nesleduje 50K ľudí a nemá tam 500 iných komentárov, takže si vašu otázku ani nevšimne). O to viac, ak jej potom napíšte správu a ona ani neodpíše, no pozrie si ju… Prečo by som ja potom mala sledovať niekoho takéto, like-ovať mu fotky a tým ho podporovať? Komu nestojím ani za jednoduchú odpoveď, ktorá zaberie pár sekúnd?

 

 • Bloger by mal byť podnikavý. Mal by vedieť oceniť svoju prácu a vypýtať si za ňu aj patričné ohodnotenie. A ak treba, aj si toto ohodnotenie vedieť obhájiť a objasniť firme, čo spoluprácou práve s vami získa.

Popravde, niekedy ma doslova uráža alebo skôr vytočí, keď mi príde e-mail na spoluprácu kde mi Pani oznámi že majú záujem o spoluprácu a že to bude takto – “pridáš 2 posty na instagram, 3 stories, nafotíš 10 fotiek a napíšeš článok, ktorý všade zazdieľaš. No a za odmenu máš tento krém, ktorý zrecenzuješ.” K tomu mi Pani tyká a krém je určený na bolesť svalov… To sa na mňa nikto nemôže hnevať že nad takýmito správami neplýtvam svojím časom a ani na ne neodpisujem.

 

 • A posledným dôležitým bodom (aspoň pre mňa) je mať svoj vlastný názor a stáť si za ním.

Nikdy ma nenapadlo, že by som v svojich recenziách klamala. Vždy poviem čo si myslím a nevidím na tom nič zlé, pretože čo sedí mne, nemusí sedieť niekomu inému. No keď je nejaký produkt úplná katastrofa a viem že nemôže sedieť vôbec nikomu, tak poviem aj to. 😀 Viem, že veľa blogeriek sa bojí toho, že keď im nejaká značka pošle svoje produkty a oni ich následne zkritizujú, tak že im už nikdy nič nepošlú. Áno, môže sa to stať a mne sa to už pár krát aj stalo, že odkedy som zverejnila iný ako pozitívny názor na nejaký produkt od danej značky, už sa neozvali. A čo? Ja sa z toho nezbláznim a preto, aby som dostala pár produktov zadarmo určite klamať nemienim.

Keď hovorím o názore, nemyslím tým len pravdivé recenzie. Niekedy si všimnem, ako niektoré blogerky idú sami proti sebe. Pre príklad – Blogerka sa oháňa tým, že sa snaží redukovať množstvo plastov vo svojom živote. Nepoužíva slamky, kávu v plastovom pohári, sáčky pri nákupe atď.. A potom propaguje kávové kapsule z plastu. No chápete to? To je ako keby som ja s alergiou na kravské mlieko propagovala syry… Myslela som, že to že sa smejem z krémov, ktoré sľubujú schudnutie, leskov zväčšujúcich pery či chudnúcich čajov nezmení to, že mi niekto zaplatí za ich propagáciu, no očividne u niektorých ľudí peniaze menia aj názory. 🙂

 

Čo sa týka môjho dnešného outfitu, je trochu extravagantnejší vďaka priesvitnému topu s vyšívanými kvetmi, no musím sa priznať že mne sa trend takýchto topov veľmi zapáčil. TOP je z e-shopu NA-KD a ak by sa vám niečo na tomto e-shope zapáčilo, môžete využiť môj zľavový kód “lusylianax20” s ktorým dostanete 20% zľavu. 🙂

K nemu som si zobrala klasickú čiernu “skater skirt”, ktorú milujem a myslím si, že by ju mala mať v šatníku každá žena, pretože robí krásne krivky aj keď nemáte úplne ideálnu postavu. K sukni som si (ako inak) vzala tenisky,ktoré pribudli do môjho šatníku len pred pár dňami a sú z e-shopu Sizeer. Chcem len pripomenúť súťaž prebiehajúcu na mojom instagrame (TU) o nákupné poukážky v hodnote 45€ od Sizeer.

Miesto kabelky som si dnes zobrala batoh, ktorý som si objednala z Aliexpressu za smiešne 3€ (teraz stojí 5 dolárov čo nie je o moc viac) a som naozaj spokojná. Podľa mňa vyzerá super, je mega praktický, má pre mňa úplne akurát veľkosť a vôbec nie je zlej kvality. Na prehodenie som si zobrala čierny trench coat, ktorý ste u mňa už mohli vidieť a musím povedať, že je to môj obľúbený kúsok oblečenia, pretože ho viem prehodiť skoro cez všetko a jeho kúpu (rovno v troch farbách :D) vôbec neľutujem.

 

Top – NA-KD (LINK)

Sukňa – Berhska

Trench Coat – Tally Weijl

Batoh – Aliexpress (LINK)

Tenisky – Vans sk8 Hi (LINK)

Braletka – Lidl

 

5 Responses
 • Denisa
  júl 3, 2018

  Se vším tak nějak souhlasím, jen mám jednu věc. Taky čtu ráda články o blogování z neznámého důvodu (že mám blog to není, bavilo mě to dávno předtím, i když jsem vůbec nic nepsala). Jen, většina takových článků není moc originální, pokud to není vyloženě celý blog o tom. Chápu že zbytek tvých článků může být originální, ale trochu mě to zaráží. Jinak je článek pěkný a tvůj blog čtu taky moc ráda 🙂

 • TinaMar
  júl 16, 2018

  Jako menší jsem si blogování představovala úplně jinak než teď.
  Hodně lidí žije tím, že blogování je pro ně jenom koníčkem, tak tam ten slovosled mají jiný. Sice se snažím aby můj blog byl trochu na úrovni, ale moc to nejde.
  Jinak moc pěkné fotky 🙂

 • nataly
  júl 17, 2018

  S článkom sa úplne ztotožňujem a niečo také ako zavádzať čitateľov a klamať o produktoch mi príde úplne nepochopiteľné.
  Outfit sa mi taktiež veľmi páči, všimla som si ho už na instagrame 🙂

  A čo sa týka gramatiky, nie som žiaden veľký gramatikár, doteraz neviem kam patrí čiarka a nepatrí, tiež sa riadim intuíciou kde sa mi páči, ale veľa ľudí píše namiesto napadlo “mi”, napadlo “ma” a to som našla aj v tomto článku. Nechcem nijak poučovať, ale je to celkom častá chyba a rada na ňu upozorním 🙂

  THE NOELA

  • Lusyliana
   júl 19, 2018

   Ďakujem za upozornenie! 🙂 To bude asi preto že to tak používam aj normálne pri konverzácií a páči sa mi to tak viac. 😀

 • Viki
  júl 19, 2018

  super článok 🙂 pekne si to vystihla..a outfit ti naozaj sekne ! kočka

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

What do you think?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.