Must-have produkt na zimu! Univerzálny bylinný krém Weleda Skin Food

by

S

S príchodom zimy a nepriaznivého počasie je pokožka tváre aj tela oveľa viac namáhaná, je citlivejšia a náchylnejšia k vysušeniu, podráždeniam či ekzémom. Preto v zimnom období vždy siaham po hutnejších a hydratačnejších alternatívach pri starostlivosti o pleť, ale aj o telo. Jedným z mojich obľúbencov je univerzálny bylinný krém Skin Food od prírodnej značky Weleda, ktorý milujem už niekoľko rokov a určite sa ho oplatí mať doma. Tento bylinný krém má hutnú a veľmi výživnú konzistenciu. Obsahuje mandľový a slnečnicový olej a tiež výťažky z fialky, harmančeka, nechtíka či rozmarínu, ktoré krému dodávajú prírodnú bylinnú vôňu. Vďaka tomu má krém okrem intenzívnej hydratácie aj regeneračné a hojivé účinky.

Prečo sa tento krém oplatí mať doma? Ako napovedá jeho názov, je naozaj univerzálny.

 

 1. Môžete ho použiť ako pleťový krém. Ak trpíte na suchú pokožku či len suché miesta na pleti, tento krém si zamilujete. Ja mám mastnejšiu pokožku, preto ho používam ako pleťový krém len na noc.
 2. Výživná pleťová maska. Ak chcete pleti dopriať intenzívnu výživu, stačí ak si krém nanesiete v hrubšej vrstve na tvár a necháte pôsobiť podľa potreby.
 3. Skin Food je mojím spoločníkom v kabelke. V zime veľmi trpím na suchú pokožku rúk a vytvárajú sa mi na nich ekzémy. Pri použití ako krém na ruky ich krásne zhydratuje, zjemní a skľudní podráždenia. Tiež si poradí so zádermi. Môj tip je tiež naniesť si ho na ruky pred spaním, a tak nechať pôsobiť počas celej noci. Ráno budete mať ruky krásne hydratované a regenerované. 
   
 4. Ak trpíte na extrémne suchú pokožku na tele, použite krém ako telové mlieko.
 5. Je ideálny ako krém na najsuchším miestam na tele – lakte, kolená či päty. Môj tip pri suchých chodidlám je naniesť si krém v hrubšej vrstve, obliecť si hrubšie ponožky, a ideálne nechať pôsobiť počas noci.
 6. Tento bylinný krém tiež môžete vďaka svojim čistému prírodnému zloženiu použiť na ošetrenie detskej pokožky

Ja mám mastnejšiu pokožku na tvári, no príchod chladnejšieho počasia jej dáva vždy zabrať. Je napnutá, citlivá, niekedy ma štípe a je začervenaná a aj keď má tendenciu sa mastiť, tiež potrebuje hydratáciu. Krém ju vždy rýchlo zhydratuje a hlavne skľudní. Tak isto aj moje ekzémy na rukách. Pre to je tento krém pre mňa must-have na zimné obdobie, ktorý vždy nosím v kabelke a určite sa oplatí mať doma. 🙂

Aký je váš must-have produkt na zimu? 🙂 

Článok vznikol v spolupráci so značkou Weleda

4 Responses
 • Katka
  október 23, 2019

  Tento krém už nějakou dobu používám. Ale v době těhotenství jsem musela přestat, protože ta vůně na me byla až moc intenzivní. Těším se, až se k němu zase vrátím 🙂

 • Janka Bianka
  november 8, 2019

  Aj u mňa je to must have a navyše sa mi veľmi páči jeho vôňa. Kupujem si ho vždy každú zimu a obľúbila som si aj telový krém Skin Food.

 • Janka
  november 15, 2019

  Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:) krásne fotky:))

 • Viki
  november 26, 2019

  na tento krém počúvam len samé chvály 🙂

  WHEN PIGS FLY

What do you think?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.