Ako som spokojná s paletkami Makeup Revolution?

by

Paletky Makeup Revolution

P

Posledný rok som blog dosť zanedbávala a písala články veľmi sporadicky. No povedala som si, že sa to tento rok pokúsim napraviť a trochu to tu prebrať k životu. 🙂 Mám naplánované už nejaké témy na články, ktoré ako som si na instagrame všimla, vás zaujímajú, no ak by ste o niečo konkrétne mali záujem, budem rada ak mi to napíšete do komentárov. Dnes Vám ukážem 3 nové paletky očných tieňov v mojej kozmetickej zbierke.

Ja sa líčim už od svojich 12 rokov, no popravde som očné tiene moc nepoužívala (až teda na éru čierneho tieňu po celom viečku orámovanom čiernou ceruzkou, zlaté časy :D). Vždy som sa im akosi vyhýbala, no asi pred tromi rokmi som ich začala používať a zamilovala si ich. Ja nie som žiadny make-up artist (a vždy ma prekvapí keď si to niekto myslí), stále sa učím a veľa krát sa mi líčenie, ktoré som si vysnívala nepodarí. Som ako každá iná žena, ktorá sa denne líči, no možno sa bojím menej experimentovať s farbami a nebojím sa výraznejšieho líčenia. 🙂

Paletky Makeup Revolution

No ale späť k paletkám. Sú od značky Makeup Revolution, ktorá je veľmi cenovo dostupná a už nejakú chvíľu nájdete aj v DM drogériach. Moja prvá paletka bola práve od tejto značky. Bola to teda konkrétne Iconic 1, čo bola napodobnenina Urban Decay Naked 1, a samozrejme sa to kvalitou nedalo ani porovnať. No na to, že som ju vtedy kúpila približne za 5€ ma príjemne prekvapila jej kvalita. Matné tiene neboli moc pigmentované, no tie trblietavé boli naopak krásne sýte a vyrovnali sa oveľa drahším paletkám.

Paletka očných tieňov Revolution Pro New NeutralPaletka očných tieňov Revolution Pro New Neutral

Prvou paletkou je Revolution Pro New Neutral. Paletka sa nesie v neutrálnejších tónoch, do hnedých, ružových a vínových odtieňov. Odtiene sú ladené skôr do teplého podtónu, no je tu aj pár neutrálnejších či studenších (na fotke swatchov nižšie to trochu skresľuje viac do tepla). Obsahuje 17 tieňov, z toho 10 matných, 5 trblietavých, 2 ktoré sú doslova zlisované trblietky a tiež aj krémovú podkladovú bázu.

Paletka očných tieňov Revolution Pro New Neutral swatche

Som rada, že Revolution už vie robiť aj matné tiene, lebo sú pekne pigmentované a z tejto paletky ich používam najčastejšie. Pri použití zlisovaných trblietok, ktoré sú mimochodom naozaj krásne no ja ich pri líčení veľmi nepoužívam pretože aj po odlíčení mám pocit že ich mám všade :D, určite treba na oko naniesť bázu, aby neopadávali pod oko. Táto paletka je napodobnenina Huda New Nude, ktorú som neskúšala, no čítala som, že tam veľký rozdiel v kvalite tieňov nie je, takže kľudne môžete siahnuť po tejto a ušetriť tak vyše 50€.  Paletka jemne práši, je obstojne pigmentovaná a ľahko sa s tieňmi na oku pracuje. Ak hľadáte univerzálnu paletku s farbami na každodenné nosenie, s ktorou viete vykúzliť aj výraznejšie líčenie, tak smelo do toho. Jej cena je 16,80€.

Líčenie s paletkou Revolution Pro New Neutral

 

 

 

Pridávam aj fotku jednoduchého líčenia s použitím tejto paletky. Na celom viečku mám hnedý neutrálny tieň s názvom Glamour a na ňom som prstom naniesla tieň Jazz It Up, ktorý obsahuje nádherné ružové a zelené trblietky, ktoré bohužiaľ na fotke nevyniknú tak, ako v skutočnosti. Samotný si ho na viečku moc neviem predstaviť, no ako takýto “topper” na iné tiene ho používam veľmi často.Paletka očných tieňov Revolution Pro Regeneration Trends Mischief Mattes

A teraz prichádza na rad poriadna divočina. 😀 Ako som spomínala, ja rada experimentujem so všelijakými druhmi líčenia či farebnými kombináciami, a v mojej zbierke mi chýbalo niečo, s čím by som sa mohla viac vyblázniť. Myslím že paletka s názvom Revolution Pro Regeneration Trends Mischief Mattes splňuje moje priania. Obsahuje 18 očných tieňov a je celomatná, čo veľmi oceňujem keďže preferujem matné tiene nad tými metalickými či s obsahom trblietok.

Paletka očných tieňov Revolution Pro Regeneration Trends Mischief MattesPaletka očných tieňov Revolution Pro Regeneration Trends Mischief Mattes swatcheLíčenie s paletkou Revolution Pro Regeneration Trends Mischief Mattes

 

 

Veľmi sa mi páči jej skladba odtieňov, no zároveň mi v nej vadia 3 podobné odtiene ružovej, ktoré sa radšej mohli nahradiť inými farbami. Keď som ju ukazovala na instagrame, niekto mi písal že ju má tiež a že mu príde málo pigmentovaná. Áno, nie je to najlepšia paletka na svete, jemne práši a tiene nie sú najlepšie pigmentované, no dajú sa vrstviť, vybudovať intenzitu a vytvoriť s ňou množstvo zaujímavých farebných look-ov. Za mňa super, za cenu 11.20€ sa podľa mňa oplatí, aj vzhľadom na to, že som s podobným farebným spektrom paletku v tejto cenovej kategórií nevidela.

 

Makeup Obsession Rady DaydreamMakeup Obsession Rady Daydream

Posledným mojím novým prírastkom je paletka Makeup Obsession Rady Daydream plná výrazných svetlejších odtieňov. Obsahuje 16 tieňov, z toho je 11 matných, 3 trblietavé a 2 metalické. Nemôžem si pomôcť ale hrozne sa mi páči dizajn tejto paletky ako vo vnútri, tak aj zvonku jej tvrdším papierovým obalom s magnetickým zatváraním.

Ako môžete vidieť na fotke swatch-ov, paletka obsahuje krásne, výrazné a super pigmentované tiene. Z tejto paletky mám najradšej ten nádherný tyrkysový, oranžový, žltý a fialový tieň – všetky si môžete pozrieť v líčeniach nižšie. Tiene majú krásnu mäkkú textúru a preto taktiež prášia, no po nabratí stačí oklepať štetec a je po probléme, teda nijak pri aplikácií neopadávajú pod oko. Na oku sa pekne rozmazávajú a sú tak krásne pigmentované, ako vyzerajú aj vnútri paletky. Jediné, čo jej môžem vytknúť sú 3 trblietavé tiene, ktoré sú slabšie v porovnaní so zvyškom paletky, no celkovo som s jej kvalitou veľmi spokojná a kúpila by som si ju znova. Jej cena je 14€.

Líčenia s paletkou Makeup Obsession Rady Daydream

Líčenia s paletkou Makeup Obsession Rady Daydream

Vlastníte nejakú paletku očných tieňov od Makeup Revolution? Ak áno, ako ste s ňou spokojné? 🙂 

No Comments Yet.

What do you think?

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.